Tavasszal 4-ből 4 győzelem!

Január 18-án idegenben folytattuk a bajnokságot az újonc Répcelak otthonában. Ellenfelünk még nyeretlen a szezonban így a cél nem volt más mint a győzelem. Ennek ellenére a mérkőzés nem így indult. A hazaiak lelkesen és ponterősen játszottak míg a sárváriak nem találták a mérkőzés ritmusát. Ezt mutatja, hogy míg az őszi meccsen összesen 18 pontot engedélyeztünk az újoncnak addig az első negyedben már 22 kaptunk, 22:17. A folytatásban már sokkal koncentráltabb, összeszedettebb játékot mutatott a fürdővárosi csapat, így a félidőben 28:28 állt az eredményjelzőn. A második félidőben aztán kijött a csapatok közötti tudásbeli különbség. A vendégek védekezése és támadása is összeállt, a harmadik negyedet 10, míg a negyediket 13 ponttal nyerték, így a végére már nem maradt kérdőjel; 42:65. A mérkőzés statisztikája IDE kattintva elérhető.

A 12. fordulóban nem más látogatott el Sárvárra mint a tavalyi bajnok. Az első mérkőzésen egy szoros jó mérkőzésen szenvedtünk vereséget. A cél most sem lehetett más minthogy megszorongassuk az esélyesebb körmendi csapatot. Ennek megfelelően indult a hazai csapat számára a mérkőzés egy 12:2 rohanással. A folytatásban aztán magára talált a vendég gárda és egy 5:0-val zárkózott az első negyed végén, 12:7. A második negyed ott folytatódott ahol az első abbamaradt. Sikerült megőrizni az 5 pontos vezetést, sőt a félidőre ezt kettővel meg is toldotta a sárvári alakulat, 24:17. A harmadik felvonásban tovább küzdöttek a csapatok, de a hazaiak nem engedték közelebb a regnáló bajnokot, 39:32. A vendégek egy nagy hajrát indítva az utolsó negyed közepére megközelítették a sárváriakat majd a vezetést is átvették, 43:44. Erre egy 6:0 sorozattal válaszolt a SAKK, amit a vendégek két kosárral egalizáltak. Ezután már csak egy hazai kosár született a mérkőzésen, pedig az ellenfelünknek a mérkőzés végén jutott még két tiszta dobóhelyzet de ezeket nem tudták pontra váltani. Így sikerült a bajnokot egy kosárral felülmúlni, 52:50-re. A mérkőzés statisztikája IDE kattintva elérhető.

Folytatás hétfőn 2018.01.29 a Szoese csapat ellen.