Nincs meg a legjobb négy!

Március másodikán indult a csapat számára a 2017/18 rájátszás, idegenben a 9700.hu csapata ellen.

Már a bemelegítésnél ill a csapatok összeállításnál látszott, hogy mindkét csapat nagyon komolyan veszi a mérkőzést. Nem indult jól az első negyed a vendégeknek hiszen az 5. percben már 11:2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban sikerült a fürdővárosiaknak zárkózniuk de negyed végére már 10 ponttal is vezetett a szombathelyi gárda, 22:12. Sajnos a következő felvonás sem sikerült jobban a sárváriaknak. Mindössze egy 3 pontos kosárt sikerült az ellenfél gyűrűjébe süllyeszteni, míg a hazaiaknak 13-ra, 35:15. A második félidőre összeszedte magát a vendég gárda és sikerült közelebb lépni, 43:31. Az utolsó felvonásra azonban már nem maradt meglepetés. A sárváriak hajtottak küzdöttek de mindössze 4 pontra futotta az erejükből, igaz a hazaiak sem erőltették meg magukat hiszen ők is 4 pontot dobtak. Így a hazaiak megérdemelten nyertek 47:35. A mérkőzés statisztikája IDE kattintva elérhető.

A második mérkőzésre március 8-án Sárváron került sor. A hazaiak számára egyértelmű volt a cél, nyerni kell ha a négybe akarnak jutni. A vendégek azonban szerették volna lezárni a párharcot már ezen az estén. Ennek megfelelően a vendég gárdának sikerült is egy 4 pontos előnyt kiharcolnia, 9:13. Sajnos a második etapban is folytatódott a hazaiak pontszegény támadósorozata. Így a vendégek tovább növelték előnyüket. Pihenőre 20:31es eredménnyel vonultak a csapatok. A folytatásban felváltva estek a kosarak és 29:39-nél szólalt meg a negyed végét jelző duda. Az utolsó etapban sem változott a játék képe. A vendégek magabiztosan tartották előnyüket míg a hazaiak foggal körömmel próbáltak közelebb kerülni ellenfelükhöz. A mérkőzést jelentő sípszó 42:58 hangzott el. Így sajnos nem sikerült a legjobb 4 közé jutni. A mérkőzés statisztikája IDE kattintva elérhető.

A folytatásban az OLAD – Vép párharc vesztesével játszik a csapat az 5-8. helyekért.