Ismét a legjobb négy között

A Szembeszél elleni párharc április 7-én, csütörtökön 1:1 állásról folytatódott a fürdővárosban. A mindent eldöntő mérkőzést a hazaiak ennek megfelelően kezdték. A vendégeknek már az első negyed közepén ki kellett kérniük az első idejüket, aminek meg is lett az eredménye, mert csak 1 egységgel vezetett a hazai csapat, 12:11. A hazaiak a folytatásban sem találták a ritmusukat így a második negyedet 11:9-re a vendégek nyerték. A 3. játékrészre aztán a sárvári csapat összekapta magát. Szorított a védekezésén és ebben a negyedben összesen 5 pontot engedélyezett az ellenfélének, szemben a dobott 20 ponttal. Az utolsó játékrészben folytatódott a jó játék a hazaiak részéről. A vendégek nem tudták megakadályozni sárváriak gyors támadásait, aminek következtében a mérkőzés végére már eldőlt melyik csapat jut a legjobb 4 közé, 65:35.

Pénteken pedig az is eldőlt, hogy kivel játszik a döntőbe jutásért a sárvári csapat. A 9700.hu csapata szintén 2:1 összesítéssel múlta felül a VKK gárdáját, vagyis április 14. a Tinódi Gimnázium csarnokában ők lesznek az ellenfeleink.